Automaty vendingowe IT

Stały dostęp do sprzętu IT i efektywne zarządzanie, dzięki inteligentnym automatom

Zarządzanie sprzętem IT w firmie to czasochłonny obowiązek, często scedowany na specjalistów IT, którzy muszą co chwilę odrywać się od pracy, by wydać czy odebrać potrzebne w innych działach urządzenia i akcesoria.

W celu zwiększenia komfortu, płynności i wydajności pracy działów IT, stworzyliśmy inteligentne, elastyczne rozwiązanie do przechowywania, automatycznego wydawania oraz odbierania sprzętu komputerowego i wielu innych produktów.

Rekordowo pojemny automat wydający D810 połączyliśmy z wielofunkcyjną maszyną L40 w wersji OEM. Taka konfiguracja zapewnia zarówno sprawne wydawanie, jak i odbieranie urządzeń, np. w celu ich naprawy.

Co to są inteligentne automaty IT?

Automaty IT to maszyny vendingowe dostosowane do wydawania i odbierania sprzętu elektronicznego i akcesoriów komputerowych w firmach z różnych branż. Mogą służyć również do zarządzania firmową pocztą. Działają 24h/7, zapewniając pracownikom stały, bezkluczykowy dostęp do potrzebnych urządzeń, ważnych dokumentów i wielu innych produktów – bez angażowania działu IT.

Automaty IT rozwiązują strategiczne problemy związane z obrotem sprzętem IT w firmach, takie jak:

  • brak dostępu do potrzebnych zasobów poza godzinami pracy działu IT,
  • ciągłe przerywanie zadań wykonywanych przez specjalistów IT,
  • koszty generowane przez zagubione i niezwrócone urządzenia o wysokiej wartości,
  • błędne pobrania – przez niewłaściwe osoby lub w nadmiernych ilościach,
  • marnowanie czasu przez specjalistów na wydawanie i odbieranie sprzętu,
  • brak kontroli nad cyklem życia drogich sprzętów,
  • nieuzupełnianie na czas zapasów.

Automaty D810 i L40 OEM – inteligentna hybryda

Rozwiązanie do automatycznej dystrybucji sprzętu IT oparliśmy na dwóch innowacyjnych automatach ASD Systems.

Automat D810 jest samoobsługową maszyną, która może automatycznie wydawać do 810 różnych produktów: sprzętów IT, ale i wielu innych rzeczy. Doskonale nadaje się do przechowywania i dystrybucji myszek, klawiatur, kabli USB, ładowarek, tonerów do drukarek, materiałów biurowych, przesyłek, dokumentów czy nawet przedmiotów osobistych pracownika. Automat oferuje rekordową pojemność w kompaktowych wymiarach. Funkcja regulacji komór pozwala na elastyczne dostosowanie pojemności do bieżących potrzeb eksploatacyjnych.

Automat L40 to wielofunkcyjna, samoobsługowa maszyna, mogąca wydawać do 40 różnych produktów o dużych gabarytach, np. laptopów i drukarek. Dodatkowo zapewnia odbiór uszkodzonych urządzeń do naprawy oraz wydawanie sprzętu zastępczego. Specjalnie przygotowane otwory przeznaczone są do instalacji gniazd 230V, co pozwoli na dystrybucję naładowanego, gotowego do użycia sprzętu IT. Wysokość półek można dostosować do indywidualnych potrzeb na etapie produkcji. Automat L40 w wersji OEM nie posiada wyświetlacza. Współdziała z automatem „matką” – w tym wypadku z modelem D810.

Integralnym elementem automatów IT jest szyte na miarę oprogramowanie. System umożliwia zdalne, kompleksowe zarządzanie automatami wydającymi i generowanie szczegółowych raportów. Daje się łatwo zintegrować z innymi systemami wdrożonymi w firmie.

Korzyści dla Twojej firmy

OSZCZĘDNOŚĆ CZASUDOSTĘPNOŚĆ 24H/7
Wydawaniem i odbieraniem sprzętu IT zajmują się automaty, nie pracownicyBezkluczykowy, całodobowy dostęp do potrzebnego sprzętu IT
MONITORING ZAPASÓWKONTROLA CYKLU ŻYCIA
Dział IT ma dostęp do informacji o zawartości poszczególnych skrytek
System informuje, kto pobrał sprzęt, jak długo go używał i kiedy nastąpił zwrot
ŁATWE PLANOWANIEAUTOMAT POCZTOWY
Przejrzyste raporty pomagają podejmować trafne decyzje zakupowe
Szybkie i bezpieczne przekazywanie listów, paczek i dokumentów
INTUICYJNA OBSŁUGASZYBSZE NAPRAWY
Każdy pracownik poradzi sobie z pobraniem i ze zwrotem sprzętówOdbiór uszkodzonego sprzętu i wydanie urządzenia zastępczego
LEPSZA ORGANIZACJAWSPARCIE & ROZWÓJ
Specjaliści IT wykonują swoją pracę – nie wchodzą w rolę magazynierów
Jako producent zapewniamy opiekę serwisową i stały rozwój rozwiązań

Kontakt

Zrewolucjonizuj zarządzanie sprzętem IT w swojej firmie. Skontaktuj się z nami!

ASD Systems sp. z o.o.
Bielsko-Biała, ul. Jana III Sobieskiego 105
Telefon: +48 539 539 140

Scroll to Top