Klienci i przedsiębiorcy poszukują produktów, które wyróżniają się najlepszymi parametrami oraz funkcjami. Wiele z nich zwraca uwagę na pochodzenie danego wyrobu z wielu względów – są to najczęściej patriotyczne pobudki, a także gwarancja ceny i najwyższej jakości. Nie inaczej jest z polskimi artykułami, które wyróżniają się w wielu kwestiach. W artykule przedstawimy dlaczego warto kupować polskie produkty.
Jakość – definicja
Poszukiwania idealnego produktu rozpoczynają się najczęściej od… jakości. W tym przypadku konsument kieruje się najlepszymi parametrami zastosowanych materiałów, surowców, półproduktów. Jednak czym ona tak naprawdę jest? Według definicji, jakością nazywamy:
Ogół cech i właściwości produktu/usługi, który decyduje o zdolnościach zaspokojenia potrzeb zadeklarowanych lub domyślnych”
ISO 8402-1986
Warto pamiętać, że nie jest to wyłączny parametr decydujący o spełnianiu najwyższych norm przy produkcji lub wykonywaniu usługi. Wśród nich należy także podkreślić sposoby na osiągnięcie tego stanu. Są to np. braki w niezgodnościach, wiedza wykorzystywana podczas realizacji danego przedsięwzięcia, czy praktyczność rozwiązania. Co więcej, jakość powinna być mierzalna, jednak jest to zależne od właściwości ustalone przez wytyczne norm. W tym celu wprowadza się wszelkie systemy zarządzania jakością, której celami są działania zmierzające do utrzymywania i sprawowania kontroli w jej zakresie.
Synonim jakości – polskie produkty
Nie inaczej jest w Polsce! Produkty wyprodukowane w Polsce spełniają surowe i rygorystyczne wymagania przedstawiane w ramach systemów ISO czy unijnych regulacji. To gwarancja posiadania wytrzymałego i w pełni funkcjonalnego przedmiotu. Wśród nich można wymienić takie normy jak:
- ISO 9001 – najpopularniejsza norma, którą stosuje się na całym świecie. Dotyczy ona wymagań w zakresie wprowadzania, ulepszania, kontrolowania danego systemu.
- ISO 14000 – norma odpowiadająca za zarządzanie środowiskiem podczas produkcji. Wspiera skuteczne wykorzystywanie danych zasobów przy minimalizowaniu negatywnego wpływu na nie.
- ISO 18000 – jakość w segmencie bezpieczeństwa i higieny pracy,
- ISO 22000 – w tej normie główny nacisk kładzie się na zarządzanie bezpieczeństwem żywności.
Warto pamiętać, że nie są to jedyne wytyczne. Przy prawidlowym wdrożeniu i ich przestrzeganiu można zapewnić, że wyroby i usługi wykonywane są w poszanowaniu ze środowiskiem i zachowaniem najwyższej jakości. A tych w Polsce nie brakuje.
Jakie elementy wyróżniają polskie produkty?
Innowacje
Produkty polskiego pochodzenia to gwarancja zastosowania najnowszych innowacji, które spełniają rygorystyczne wymagania. Co więcej, polscy producenci i ich pracownicy znani są z pracowitości, która umożliwia odkrywanie nowych rozwiązań w różnych dziedzinach.
Precyzja wykonania
Polskie produkty są tworzone z myślą o długowiecznym i bezproblemowym wykorzystywaniu na co dzień. Co więcej, to właśnie te czynniki wpływają na finalny kształt oraz wytrzymałość danego produktu.
Atrakcyjna cena
Jakość towaru wyprodukowanego w Polsce jest adekwatna do jego ceny. Klient dzięki temu zyskuje pełnowartościowy przedmiot lub usługę w przystępnej cenie!
Serwis posprzedażowy usług i produktów
Definicją jakości jest nie tylko wykonanie produktu lub usługi, ale także sposób, w jaki podejmuje się serwis posprzedażowy. W tym przypadku polscy przedsiębiorcy równają się z najlepszymi!
Jak rozpoznać polski produkt?
Najprostszym sposobem na rozpoznanie polskiego produktu jest kod kreskowy. W tym przypadku należy zapamiętać trzy początkowe cyfry znajdujące się na początku. W przypadku produktu pochodzącego z Polski, kod produktu polskiego rozpoczyna się od 590. Jest to gwarancja, że produkt wyprodukowano w Polsce, a jego wybór wpływa na polską gospodarkę, a co za tym idzie – na nasz dobrobyt. Jest to korzyść, która wpływa długofalowo na nasze życie, jak i stan przedsiębiorstw, szczególnie tych z sektora MŚP.
Poznaj jeden z polskich produktów – automaty wydające od ASD Systems!
Chcesz wiedzieć więcej? Wypełnij formularz – przedstawimy je od A do Z!